Szukaj

 Szukaj
Arktyczny rekord – najcieplejsze drzwi na rynku!

Miło nam poinformować, że ostatnie badania cieplne drzwi z naszej flagowej Kolekcji Arktycznej wykazały, iż drzwi arktyczne mają obecnie najlepsze na polskim rynku parametry cieplne. Współczynnik izolacji termicznej wynosi dla nich tylko Ud=0,58 W/m2K i klasyfikują się one do 4 klasy szczelności powietrznej.

czytaj więcej
Miejsce na Twój baner w tej kategorii!

Sielanka Rydzowo 3

Wykonane przez:  Sielanka Budownictwo Drewniane Zbigniew Nowak
Kategoria:  Domy z drewna
Producent:  SielankaDom z drewna wykonany przez firmę Sielanka - Rydzowo  koło Nysy.

Opis konstrukcji stanu surowego:

Ściany zewnętrzne z bali drewnianych (płazów) 18/30 cm, heblowanych, suszonych i impregnowanych, łączonych „na dwa obce pióra”, dodatkowo doszczelnianych specjalnym filcem pomiędzy piórami, usztywnianych dyblami bukowymi co 1,5m, w narożnikach zamki szwedzkie z widocznymi ostatkami, ściany szczytowe o konstrukcji szkieletowej imitujące bale (do których w standardzie dodajemy folię wiatroizolacyjną), konstrukcja dachu, pełne deskowanie i papa, podłoga podstawowa stropu (ozdobna deska szalówka), wewnątrz słupy, podciągi i belki stropowe, podbitka, fachowe przygotowanie zewnętrznych otworów (węgary, płaskowniki) pod montaż okien i drzwi.

W standardzie domy wykonujemy z bali 18cm/30cm. Mamy jednak sporo innych możliwości tj.:

- zastosowanie bali 22cm/30cm, wówczas ściana jest cieplejsza,

- możemy także obniżyć wysokość bali, np. do 25cm, wówczas ściana nie składa się z 10-11 bali a z ok. 14 w zależności od projektu. Cena za dom z niższymi elementami spada o ok. 5%. Niestety wizualnie budynek traci na swoich walorach estetycznych a ponadto występuje więcej łączeń, co minimalnie obniża przenikalność cieplną takiej ściany,

- istnieje także możliwość wykonania domu w technologii szkieletowej, gdzie dom obity jest grubą deską 6cm/30cm na pióro-wpust imitującą bale. Cena względem bazowej może zostać obniżona o ok. 20% – 25%.

Kilka ważnych informacji:

- Drzewo (najczęściej sosna) zamawiamy od Lasów Państwowych z Mazur, gwarantem materiału jest Państwo Polskie.

- Każdy bal = 1 drzewo. W środku każdego bala jest rdzeń co powoduje, że ściany pracują w przewidywalny sposób a pęknięcia na drewnie (nieznaczne przy suszeniu komorowym) nie przechodzą na wylot. Czasem stosuje się oszczędności. Jedno drzewo jest cięte na 4 części co skutkuje znacznie niższymi balami, co odbija się na aspektach wizualnych oraz szczelności. Im więcej litego drzewa a mniej łączeń tym cieplejszy, bardziej szczelny dom.

- Opracowana przez nas metoda łączenia bali "na dwa obce pióra" z filcem uszczelniającym i dyblami stabilującymi konstrukcję, zapewnia maksymalną szczelność budynku co jest najistotniejszym czynnikiem decydującym o tym, że dom jest energooszczędny i ciepły.

- Suszenie bali do 18% wilgotności minimalizuje osiadanie budynku i powoduje, że dom można wykańczać zaraz po wykonaniu stanu surowego. Suszenie komorowe daje gwarancję, że dom jest wolny od wszelkich zarodników insektów i drobnoustrojów.


Realizację Sielanka Rydzowo 3 wykonała firma:zobacz wizytówkę
skontaktuj się


Nasze losowo wybrane realizacje:
Sielanka Budownictwo Drewniane Zbigniew Nowak

Dobrzykowice
woj. Dolnośląskie
Nie mieszkasz w woj. Dolnośląskie? Sprawdź kto montuje Domy z drewna w Twoim województwie:

Pamiętaj, niska cena usługi powinna zapalić światło ostrzegawcze. Firmy z doświadczeniem wiedzą, ile dana usługa powinna kosztować, aby zrealizować ją w należyty sposób.

Czy warto ryzykować całą kwotę przeznaczoną na remont dla kilku procent oszczędności?

facebook